Мошти преподобног Симона монаха свечано дочекане у манастиру Жича
1. октобра 2015.

кивот са моштима преподобног Симона

Мошти Светог Краља Стефана Првовенчаног, потоњег Преподобног Симона монаха, први пут су од 1919. године изнете из манастира Студеница и са благословом и молитвама Његовог Преосвештенства Епископа Жичког г. Јустина, свечано су пренете јуче, 29. септембра 2015. године, у манастир Жича.

Преосвећени Епископ жички г. Јустин началствовао је данас, 30. септембра 2015. године светим евхаристијским сабрањем, поред светих моштију Преподобног Симона монаха, у храму Вазнесења Гоаподњег у манастиру Жича. Епископу Јустину саслуживао је архимандрит Тихон, игуман манастира Студеница са свештеномонаштвом, свештенством Епархије жичке и гостом из Епархије тимочке, јеромонахом Захаријем (Митић), сабратом манастира Буково.

Детаљније…