Пожар
25. јула 2017.

У близии манастира Студеница, засеок Камењани, у понедељак на Св. муч. Ефимију (11./24.јула), око 13:30 избио је пожар највероватније узрокован људском непажњом. Због великих врућина и ветра пожар се брзо раширио и ухватио око 30ха борове шуме и ниског растиња. Ватрогасној екипи из Ушћа убрзо су се придружиле екипе из Рашке и Краљева. Учествовало је 28 ватрогасаца са 9 возила. Касније у ноћи, у помоћ су им притекле и екипе из Новог Пазара, Јагодине, Ниша,… тако да је на терену било око 70 ватрогасаца који су се читаву ноћ борили са ватреном стихијом и првенствено трудили да заштите куће и имовину мештана из Камењана и Бороваца. У јутарњим сатима око 6:45 (25. јула) на почетку литургије у манастиру Студеница, почела је да пада јака киша, која је помогла ватрогасцима да се пожар угаси. Мања група ватрогасаца је остала да угаси преостале запаљене пањеве и да испрати даљи развој ситуације. Прве процене су да је изгорело између 50 и 70 хектара шуме и тиме причињена велика материјална штета.