После дуже паузе, данас нас је посетио министар културе, господин Никола Селаковић. Као и много пута до сада, сусрет са њим нам је причинио велику радост. Овог пута посета је била уједно и радна, јер су потписана три уговора између нашег манастира и Министарства културе, а ради сарадње на остваривању три значајна пројекта за наш манастир. Министра је дочекао и градоначелник Града Краљева, господин Предраг Терзић, а састанку су присуствовали и њихови блиски сарадници.








Након поклоњења светим моштима, уследио је заједнички обилазак манастира како бисмо министру и уживо показали кључне задатке и изазове одржавања који су пред нама и које нам ваља решити у блиској будућности. Потом се приступило свечаном потписивању уговора у манастирској гостопримници. У пријатном разговору време је пролетело за час и министар је морао да крене даље путем својих обавеза. Братија га је испратила са молитвеном жељом да му Бог буде путовођа и помоћник у његовом животу и раду.
Јеромонах Виталије (Милошевић)